Strona główna
Nowości
Historia Ju-Jitsu
O nas
Mistrzowie
35-lecie Ju Jitsu w Koninie
I Festiwal Sztuk Walki w Koninie
Budo Gala - Krosno Odrzańskie 2006
Mistrzostwa
Obozy
Z kart historii
Galeria
Zapisy i Kontakt
Ksiega Gosci
Program Egzaminacynjy

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

Tradycyjnie zawodnicy konińskich klubów ju jitsu (Konińskie Centrum Ju Jitsu, Bushido oraz Samuraj) grali w Koninie i Ślesinie z Jurkiem Owsiakiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Super pokaz oraz duże wrażenia dla oglądających.Bardzo dziękuję za poświęcenia czasu na tak szczytny cel. Do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Pierwszy noworoczny trening 2017

Tradycji stało się zadość, najwytrwalsi zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu spotkali się w Nowy Rok o godz.12,00 na pierwszym wspólnym treningu. Było zimno  ale trochę ruchu i wszyscy się rozgrzali. Forma zabawowa pierwszego treningu była najlepszym wejściem w Nowy 2017rok. A po treningu degustacja MOJEGO SUSHI. Jak to smakowało!!!!!. Wszystkiego Najlepszego na 2017r. życzy Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak. Zapraszam za rok!!!!!!!!!!!!!

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

DZIECI I RODZICE NA WSPÓLNYCH ZAJĘCIACH - 19.12.2016r.

Konińskie Centrum Ju Jitsu zorganizowało wspólne zajęcia samoobrony w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.
Wspaniały klimat i radość maluchów wypełniły cały trening. Dziękuję rodzicom za udział w zajęciach. Do następnego spotkania.


Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

STARSZAKI BO, MALUCHY TANTO

KILKA FOTEK Z OSTATNIEGO TRENINGU w dniu 8 .12.2016r. STARSZAKI BO, MALUCHY TANTO...

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

V MISTRZOSTWA ZIEMI KONIŃSKIEJ w JU JITSU GRAPPLING

W dniu 3 grudnia 2016r. odbyły się Koninie V MISTRZOSTWA ZIEMI KONIŃSKIEJ w JU JITSU GRAPPLING. W zawodach uczestniczyło ponad 60 zawodników . Super impreza , doskonały doping i do spotkania na VI Mistrzostwach.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Seminatium Stowarzyszenia Ju Jitsu KUBOTAN Mirsk

Na zaproszenie Stowarzyszenia Ju Jitsu KUBOTAN Mirsk uczestniczyliśmy w w seminarium , którego celem było promowanie JU JITSU oraz wymiana doświadczeń w samoobronie. Wspaniała impreza , podziękowania dla organizatorów i do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Jak składać kimono

Prawidłowo złożone kimono świadczy o jego właścicielu, a więc "przypominamy" sobie.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Seminarium JJ w Krakowie

Na zaproszenie Polskiej Federacji Ju Jitsu uczestniczyliśmy w kameralnym seminarium JJ, które odbyło się 22.10.2016r. w Krakowie.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Kilka fotek z Mistrzostw Polski PAJJ w Zielonej Górze

Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu zdobyli 2 złote medale w kata parami ( Budner Łukasz - Świętanowski Gracjan oraz Bartczak Wiktor -Bartczak Mikołaj). Srebrne medale zdobyli w kata parami ( Michalik Bartosz - Waszak Kamil,
Grzegorzewska Alicja - Glapa Wiktoria, Waszak Kamil - grappling. Wszystkim zawodnikom składam serdeczne gratulacje

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Pierwszy traning po wakacjach

TATAMI już na swoim miejscu, jeszcze tylko małe odkurzanie i zaczynamy pierwszy trening po wakacjach.
JEŻELI NIE MASZ POMYSŁU NA WOLNY CZAS - ĆWICZ RAZEM Z NAMI.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Koniec wakacji i czas wrócić na DOJO

Koniec wakacji i czas wrócić na DOJO. Pierwszy trening 5 września - młodsza grupa godz. 17,00, starsza grupa 18,15. Zapraszam wszystkich na pierwsze zajęcia. Trochę potu popłynie. Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak(9danJJ).

 

 

 

Egzaminy na stopnie DAN Polskiej Akademii Ju Jitsu.

13 lipca 2016r. odbyły się w Kołatce egzaminy na stopnie DAN Polskiej Akademii Ju Jitsu. Do egzaminów przystąpiło 7 osób w tym 3 z Konina. Na 5 DAN JJ egzamin zdali : sensei Adam BORKOWSKI sensei Michał RADZIEMSKI, na 1 DAN JJ egzamin zdał Maciej KUNECKI. Drodzy MISTRZOWIE - jestem z WAS dumny.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Obóz Sportowy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki w Przyjezierzu

Obóz Sportowy Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki w PRZYJEZIERZU - 27.06.2016r.- jako przerywnik w treningu karate kilka technik JU JITSU

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Konsultacje Ju Jitsu w Koninie

18 czerwca br. odbyły się w Koninie kolejne konsultacje Ju Jitsu z udziałem wielu znamienitych mistrzów z: Zielonej Góry, Inowrocławia, Słupska, Lublina, Świebodzina, Krosna Odrzańskiego, Bydgoszczy oraz z Konina.. Wspaniała atmosfera oraz relacje z uczestnikami. Do spotkania za rok na kolejnych warsztatach.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Spotkania z kulturą Japonii - Bu-Jutsu

W czerwcu br.w Zespole Szkół im.Kopernika w Koninie odbyły się kolejne "Spotkania z kulturą Japonii - Bu-Jutsu", zawodnicy Konińskich Klubów JU JITSU uczestniczyli aktywnie w imprezie demonstrując techniki JU JITSU. Do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

25 Parada Mistrzów Polskiej Akademii Ju Jitsu

Zawodnicy Konińskich klubów JU JITSU w dniu 19 maja 2016r. uczestniczyli w 25 Paradzie Mistrzów Polskiej Akademii Ju Jitsu.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Zajęcia na zewnątrz

Dzisiaj piękna pogoda, więc zajęcia mamy na zewnątrz. Nasze DOJO odpocznie od padów, rzutów shurikenami oraz kata. (Szkoła Podstawowa nr.12 Konin - 19 maj 2016r).

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Puchar Wiosny w GRAPPLINGU

Na dojo Konińskiego Centrum Ju Jitsu 16 maja br. odbył się Puchar Wiosny w GRAPPLINGU. W zawodach startowało 70 zawodników w kategoriach wiekowych i wagowych. Wszyscy otrzymali medale, dyplomy oraz inne upominki. Zapraszamy na kolejny Puchar.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Wizyta w przedszkolu SPORTUŚ

Na zaproszenie dzieci z przedszkola "SPORTUŚ" zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu zademonstrowali kilka technik samoobrony dla najmłodszych. Konin,04.05.2016r.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

REGIONALNE SEMINARIUM JU JITSU W BYDGOSZCZY

Zajęcia prowadzili - soke Eugeniusz Sikora(10danJJ), sensei - Wojciech Malczak(9danJJ), Daniel Głowacki(9danJJ), Maciej Tomczak(4danJJ), Sylwester Żarczyński(4danJJ).

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Seminarium 25 lecia pracy trenerskiej sensei Mirosława Glaza

1 i 2 kwietnia zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu uczestniczyli w Seminarium z okazji 25 lecia pracy trenerskiej sensei Mirosława Glaza. Mistrzu Mirosławie - do spotkania na 50 leciu.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

35 lecie klubu AKAYAMA i 70 urodzin sensei Zdzisława Sikory

Przedstawiciele konińskich klubów Ju Jitsu 27 lutego 2016r. uczestniczyli w obchodach 35 lecia klubu AKAYAMA oraz 70 urodzin sensei Zdzisława Sikory. Serdeczne gratulacje oraz następnych rocznic.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

 

 

Zimowa Akademia JU JITSU

Zimowa Akademia JU JITSU ruszyła - wszyscy bawią się świetnie - nawet STARSI PANOWIE

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie zawodnicy konińskich klubów ju jitsu (Konińskie Centrum Ju Jitsu, Bushido oraz Samuraj) grali z Jurkiem Owsiakiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Super pokaz oraz duże wrażenia dla oglądających.Bardzo dziękuję za poświęcenia czasu na tak szczytny cel. Do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Pierwszy noworoczny trening 2016

Tradycji stało się zadość, najwytrwalsi zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu spotkali się w Nowy Rok o godz.12,00 na pierwszym wspólnym treningu. Było zimno (-6) ale trochę ruchu i wszyscy się rozgrzali. Forma zabawowa pierwszego treningu była najlepszym wejściem w Nowy 2016 rok. A po treningu degustacja MOJEGO SUSHI. Jak to smakowało!!!!!. Wszystkiego Najlepszego na 2016r. życzy Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowe Seminarium Ju Jitsu w Szczecinie

W dniach 5-6.12.2015r. odbyło się w Szczecinie Międzynarodowe Seminarium Ju Jitsu organizowane przez Polskie Towarzystwo JIU-GO-RYU JIU-JITSU.
Zajęcia prowadzili mistrzowie z Polski,Niemiec i Szwecji. Miła atmosfera, nowe znajomości. Podziękowania dla sensei Daniela Głowackiego za zaproszenie.
W załączeniu kilka fotek z drugiego dnia seminarium.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

IV MISTRZOSTWA ZIEMI KONIŃSKIEJ W JU-JITSU GRAPPLING 2015

Zawody odbyły się jak co roku z okazji Mikołajek w dniu 5.12.2015r. na sali sportowej MOSiR Konin (ul. Łężyńska 9 Konin os. Cukrownia-Gosławice).
W zawodach rozegranych na ogólnych zasadach judo udział wzięło 73  zawodników z trzech konińskich klubów ju-jitsu:
Konińskie Centrum Ju-Jitsu
Klub Sportów Walki BUSHIDO
Uczniowski Klub Sportowy SAMURAJ Konin.
Rozdano łącznie 60 medali w 20 kategoriach wiekowych/wagowych. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze od mikołajów-senseiów.
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy KCJJ(złoto 10, srebro 11, brąz 11), na drugim miejscu uplasował się klub BUSHIDO z 9 złotymi, 6 srebrnymi i 6 brązowymi medalami), a na trzecim zawodnicy z klubu SAMURAJ (1 złoto, 3 srebra i 3 brązy)
Pamiątkowymi statuetkami nagrodzono w dodatkowych klasyfikacjach:
Bartosz Michalik KCJJ (najlepszy zawodnik)
Antoni Radziemski BUSHIDO (najmłodszy zawodnik, rocznik 2011)
Jacek Michalski SAMURAJ (najstarszy zawodnik: rocznik 1973)
Wszystkim zawodnikom, sędziom oraz opiekunom i rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wielki doping dla zawodników.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Ogólnopolskie Szkolenie JU JITSU w Łodzi

Zawodnicy KONIŃSKICH KLUBÓW JU JITSU uczestniczyli w Ogólnopolskim Szkoleniu JU JITSU, które odbyło się w Łodzi 21.11.2015r. Zajęcia prowadzili Mistrzowie zaproszeni przez Zarząd Łódzkiego Klubu JU Jitsu.Do spotkania za rok

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Międzynarodowa Gala Sportów Walki im. Michała Godnicza w
Słupsku

W dniach 16-17.10.2015 zawodnicy trzech konińskich klubów ju-jitsu brali
udział w Międzynarodowej Gali Sportów Walki im. Michała Godnicza w
Słupsku. W pierwszy dzień szlifowali swoje umiejętności w Seminarium
Ju-Jitsu, Karate, Kickboxing. Następnego dnia wystartowali w zawodach,
rywalizując w trzech rozgrywanych konkurencjach:
- Puchar Polski Ju-Jitsu Kata Parami PAJJ
- Fighting Ju-Jitsu
- Sport Ken-Jutsu

Nasi zawodnicy startowali pod okiem trzech trenerów: Wojciecha Malczaka
oraz Adama Borkowskiego i Michała Radziemskiego (para mistrzów występująca
tego dnia w podwójnej roli trener-zawodnik).
Podczas zawodów zdominowali konkurencje ju-jitsu pokazując dobrą
formę,waleczność i niemałe umiejętności, często mimo braku dużego
doświadczenia w zawodach
To kolejny sukces konińskiego ju-jitsu na arenach zawodów
ogólnopolskich –
łącznie wywalczyliśmy 9 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 2
brązowe.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Potrafię się obronić – nie zaczepiaj

Około 30 dzieci ukończyło bezpłatny kurs samoobrony organizowany przez Konińskie Centrum Ju-Jitsu.

Kurs ,,Potrafię się obronić – nie zaczepiaj’’ był skierowany dla dzieci z podstawówek już od 6 roku życia. Zajęcia były raz w tygodniu w sali Konińskiego Centrum Ju-Jitsu w Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Zatorze. Kurs trwał 2 miesiące i był bezpłatny.

- Dzieci opanowały podstawowe techniki samoobrony w sposób bardzo dobry. Potrafią obronić się przed chwytem, uderzeniem, ciągnięciem za włosy czy za ubranie. Przy okazji nauczyły się przewrotów w przód i w tył oraz padu na plecy. Przypominaliśmy sobie też podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej – mówił sensei Wojciech Malczak, szef Konińskiego Centrum Ju-Jitsu. – Praca z dziećmi to dla mnie największa frajda. Robię to od 40 lat.

Konińskie Centrum Ju-Jitsu organizuje bezpłatne kursy samoobrony dla dzieci od wielu lat. Zaczynają się zawsze we wrześniu. Kilkoro dzieci zdecydowało się też na kontynuowanie ćwiczeń i doskonalenie umiejętności. Od jutra zaczynają treningi w klubie.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

ABILIMPIADA KONIN 2015

Pokaz dla uczestników Olimpiady Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka. Wszystkim uczestnikom pokazu bardzo dziękuję.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Koniec wakacji

Koniec wakacji i czas wrócić na DOJO. Pierwszy trening 3 września - młodsza grupa godz. 16,45, starsza grupa 18,15.
Zapraszam wszystkich na pierwsze zajęcia. Trochę potu popłynie.
Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak(9danJJ).

 

 

 

 

TRENING W PRZYJEZIERZU

Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak w dniu 29 czerwca br. prowadził zajęcia z elementów Ju Jitsu z zawodnikami Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki, którzy przebywali na obozie sportowym w Przyjezierzu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ponieważ zawodnicy karate nie często mają do czynienia z ju jitsu. Sensei Maciej Tomczak - trener BKSZW podziękował za prowadzenie zajęć i nowe spojrzenia na samoobronę..

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Przed wakacjami przypominamy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Senesi Justyna Przeorek (ratownik medyczny) przypomniała zasady oraz nadzorowała poprawność wykonywanych czynności ratowniczych. Dziękujemy.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

NOMINACJE NA STOPNIE JU JITSU

Ostatnie zajęcia połączone z nominacjami na wyższe stopnie Ju Jitsu. Gratulacje dla nominowanych. Zwijamy TATAMI i WAKACJE. Wszystkim mistrzom i adeptom Ju Jitsu życzę dużo słońca i przygód podczas wypoczynku.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

10 lecie konińskich klubów Ju Jitsu SAMURAJ i BUSHIDO

13 czerwca br. odbyły się uroczystości 10 lecia klubów ju jitsu SAMURAJ i BUSHIDO połączone z konsultacjami ju jitsu i nominacjami na 1 i 2 stopień mistrzowski(DAN). W konsultacjach udział wzięło 90 zawodników w tym mistrzowie z Warszawy,Słupska,Świebodzina, Zielonej Góry,Lublina,Łodzi oraz Konina. Konsultacje poprzedziła uroczystość mianowania na 1 i 2 stopień mistrzowski, której dokonał Prezydent Polskiej Akademii Ju Jitsu soke Eugeniusz Sikora. Na 1 DAN Ju Jitsu mianowanych zostało 11 a na 2 DAN Ju Jitsu 2 zawodników z Konińskiego Centrum Ju Jitsu,UKS Bushido i UKS Samuraj.Mistrzom założycielom klubów BUSHIDO (sensei Michał Radziemski,sensei Sylwester Żarczyński), SAMURAJ( Adam Borkowski)jeszcze raz życzę następnych tak udanych rocznic. Domo arigato gozaimasu.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu zademonstrowali swoje umiejętności przed uczniami , rodzicami oraz gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr.12 w Koninie. Pokaz nagrodzony został dużymi brawami.Największe uznanie zdobyli najmłodsi zawodnicy.Wszystkim dziękuję za udział w pokazach.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Egzaminy na stopnie mistrzowskie

W dniu 23.05.2015r. odbyły się w Koninie egzaminy na stopnie mistrzowskie  1 i 2 DAN JU JITSU. Do egzaminów przystąpiło 13 zawodników ( 9 z Konińskiego Centrum Ju Jitsu , 1 z UKS Bushido Konin i 3 z UKS Samuraj Konin). Komisja egzaminacyjna w składzie: przewodniczący Wojciech Malczak(9danJJ),sekretarz Adam Borkowski (4danJJ), członek Michał Radziemski(4danJJ) pozytywnie oceniła umiejętności zdających i wnioskowała o nadanie wyższych stopni dla ( 1 DAN JU JITSU - 11 osób i 2 DAN JU JITSU - 2 osoby). Serdecznie dziękuję wszystkim zdającym za wysoki poziom umiejętności praktycznych jak i zasób wiedzy.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

25 lecie Polskiej Akademii Ju Jitsu i Dni Kultury Japońskiej

W dniu 02.05 2015r. odbyły się w Jeleniej Górze Dni Kultury Japońskiej połączone z obchodami 25 lecia Polskiej Akademii Ju Jitsu. Pogoda dopisała i korowód wojowników i gejsz przeszedł ulicami Jeleniej Góry. Następnie odbyły się uroczystości upamiętniające 25 lecie PAJJ.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Egzaminy na stopnie kuy

W marcu odbyły się kolejne egzaminy na stopnie kuy.Poziom jak zawsze wysoki.Historia Ju Jitsu jak i techniki opanowane. Gratulacje dla nowych SENPAI.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

IV edycja Świebodzińskiego Seminarium

Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu w dniu 21.03.br. raz kolejny gościli w Świebodzinie. IV edycja Świebodzińskiego Seminarium zgromadziła wielu miłośników sztuk i sportów walki z miasta Świebodzin i ich przyjaciół z Polski i Niemiec. Każdy mógł zdobywać nowe doświadczenia w swoich dyscyplinach i poznać kolejne. Do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu oraz UKS Samuraj i UKS Bushido "Grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy". Wszyscy doskonale się zaprezentowali otrzymując za pokaz duże brawa. Dziękuję wszystkim za udział oraz wsparcie tak szczytnego celu. Do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

NOWOROCZNY TRENING JU JITSU

Tradycyjnie spotkaliśmy się godz. 12,00 na NOWOROCZNYM treningu , szkoda że nie padał śnieg, ale i tak było przyjemnie rozpocząć Nowy Rok "małym rozruchem". Na zakończenie prezent od trenera - autorskie "SUSHI" .
Zapraszamy na następny NOWOROCZNY trening - 01.01.2016r.o godz. 12,00.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

 

Zapraszam na pierwszy NOWOROCZNY trening JU JITSU - - godz. 12,00 - stadion PWSZ w Morzysławiu.

 

 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM JIU JITSU

W dniach 13-14.12.2014r. odbyły się w Szczecinie Międzynarodowe Konsultacje Jiu Jitsu, których organizatorem było Polskie Towarzystwo Jiu-Go-Ryu Jiu Jitsu. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach przez mistrzów z Polski , Niemiec, Szwecji.Następne za rok.Dziękuję za zaproszenie.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Mistrzostwa Ziemi Konińskiej Ju-Jitsu

W dniu 6.12.2014r. tradycyjnie z okazji Mikołajek odbyły się Mistrzostwa Ziemi Konińskiej Ju-Jitsu.
Na sali sportowej MOSiRu Konin rywalizowało 59 zawodników z trzech konińskich klubów ju-jitsu: Konińskie Centrum Ju-Jitsu trenera Wojciecha Malczaka, Klub Sportów Walki BUSHIDO trenerów Michała Radziemskiego i Sylwestra Żarczyńskiego oraz gospodarza zawodów Uczniowski Klub Sporty SAMURAJ Konin trenera Adama Borkowskiego.
Zawody rozegrane zostały na dwóch matach na zasadach ogólnych walki judo.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, przede wszystkim udziału i waleczności, bo dzisiaj oprócz miejsc na podium liczyły się najbardziej uśmiechy i aktywne spędzenie wolnego czasu.

Wyniki w 9 rozegranych kategoriach:

Kategoria -25kg
I - LINIK Stanisław - KCJJ
II - SKOCZYŃSKI Filip - KCJJ
III - KLIMA Marcel - KCJJ
IV - WASZAK Wojciech - KCJJ
VI-VIII - DYDERSKI Szymon - KCJJ
VI-VIII - DZIERAN Fabian - KCJJ
VI-VIII - STRYCHOWSKI Stanisław - KCJJ
VI-VIII - WARDĘCKI Paweł - KCJJ

Kategoria -30kg
I - TORCHAŁA Kacper - KCJJ
II - WOJNAROWSKI Hubert - KCJJ
III - KOTWAS Dawid - KCJJ
IV - NALEPA Mateusz - BUSHIDO

Kategoria 31-35kg
I - MUSZYŃSKI Michał - KCJJ
II - SZUSTAKOWSKI Kamil - KCJJ
III - MICHALAK Weronika - BUSHIDO
IV-V - BARTCZAK Wiktor - KCJJ
IV-V - MICHALAK Wincenty - BUSHIDO
VI-VIII - BARTCZAK Mikołaj - KCJJ
VI-VIII - GĘSICKI Mateusz - BUSHIDO
VI-VIII - WOŁYŃSKI Jan - KCJJ
IX-XI - IWIŃSKI Dominik - KCJJ
IX-XI - MICHALIK Bartosz - KCJJ
IX-XI - RACHUBIŃSKI Jakub - SAMURAJ

Kategoria 36-42kg
I - SKONIECZNY Filip - KCJJ
II - REWERS Łukasz - SAMURAJ
III - WASZAK Kamil - KCJJ
IV - KOWALSKI Wojciech - KCJJ
V - RYCHLIŃSKI Norbert - KCJJ
VI-VII - KONSTANCIAK Kamil - KCJJ
VI-VII - WINIARSKI Arkadiusz - BUSHIDO

Kategoria 43-45kg
I - KRZYŻANOWSKI Jan - BUSHIDO
II - CZAJA Eryk - KCJJ
III - NALEPA Kamil - BUSHIDO
IV - STASZAK Eryk - SAMURAJ
V-VI - PARADOWSKI Bartosz - KCJJ
V-VI - IWIŃSKI Mikołaj - KCJJ

Kategoria 55-62kg
I - ANDRZEJEWSKI Olaf - KCJJ
II - WITKOWSKI Igor - BUSHIDO
III - KOŁOWSKI Sebastian - KCJJ
IV - KRAWIEC Szymon - BUSHIDO
V-VI - BOROWIECKI Jakub - BUSHIDO
V-VI - WRÓBEL Sergiusz - KCJJ
VII-VIII - DĄBEK Amelia - KCJJ
VII-VIII - MARTYNOWICZ Krzysztof - SAMURAJ

Kategoria -76kg
I - MILI Mikołaj - BUSHIDO
II - MAJEWSKI Tomasz - BUSHIDO
III - RATAJCZYK Aleksander - BUSHIDO
IV - WASYLKOWICZ Wojciech - BUSHIDO
V-VI - HYBIAK Damian - SAMURAJ
V-VI - SZCZAP Jakub - BUSHIDO
VII-VIII - PRZYGÓDZKI Mikołaj - BUSHIDO
VII-VIII - TRALEWSKI JAKUB - SAMURAJ

Kategoria -100kg
I - IMAŃSKI Kamil - BUSHIDO
II - MICHALSKI Jacek - SAMURAJ
III - RUSIN Adam - KCJJ

Kategoria -105kg
I - SIWKO Tomasz - SAMURAJ
II - GĘSICKI Marcin - BUSHIDO
III - KACZMAREK Błażej - BUSHIDO
IV ANDRZEJEWSKI Ryszard - KCJJ

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!

Na koniec odrobina statystyki

Zawodników łącznie: 59
w tym
KCJJ: 32
BUSHIDO: 19
SAMURAJ: 8

Klasyfikacja medalowa wg klubów:
KCJJ: 5x złoto 4x srebro 5x brąz
BUSHIDO: 3x złoto 3x srebro 4x brąz
SAMURAJ: 1x złoto 2x srebro 0x brąz

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

LXXXI Festiwal Japońskich Sztuk Walki im. Takeuchi w Namysłowie

W dniach 22-23 listopada br. zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu uczestniczyli w LXXXI FESTIWALU Japońskich Sztuk Walki im. Takeuchi w Namysłowie.
Zajęcia prowadzili mistrzowie z różnych stylów walki,co wpłynęło na atrakcyjność Festiwalu. Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Do następnego spotkania. Domo arigato.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Kurs Samoobrony - "Potrafię się obronić - nie zaczepiaj"

W październiku Konińskie Centrum Ju Jitsu zorganizowało dla dzieci ze Szkoły Podst.nr.12 kurs samoobrony -"Potrafię się obronić - nie zaczepiaj"
Treningi prowadził Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak(9danJJ) W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów ale nie wszyscy dotrwali do końca.W przyszłym roku kurs zostanie powtórzony.Zapraszamy.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

XVIII Mistrzostwa Polskiej Akademii Ju Jitsu w Kata Parami i Grapplingu w Zielonej Górze

W dniu 04.10.2014r. odbyły się w Zielonej Górze XVIII Mistrzostwa Polskiej Akademii Ju Jitsu w Kata Parami i Grapplingu. Konińskie Centrum Ju Jitsu reprezentowało 7 zawodników: Dąbek Amelia, Waszak Kamil, Michalik Bartosz, Bartczak Mikołaj i Wiktor,Świętanowski Gracjan i Pilarski Tobiasz. Zawodnicy zdobyli 3 złote,1 srebrny i 3 brązowe medale. W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.Gratulacje.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Pierwszy trening po wakacjach

Mata wróciła na swoje zasłużone miejsce. Wszyscy przy układaniu  pomagali, a później trening i trochę potu się polało.Przypominam zapominalskim - już trenujemy. Następne zajęcia w czwartek. Zapraszamy chętnych na treningi samoobrony na podbudowie ju jitsu. Sensei Wojciech Malczak (9danJJ)

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku

 
Koniec wakacji i czas wrócić na DOJO. Rozpoczynamy treningi od 4 września - młodsza grupa godz. 16,45, starsza grupa 18,15.
Zapraszam wszystkich na pierwsze zajęcia. Trochę potu popłynie.
Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak(9danJJ).

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim mistrzom, instruktorom,  studentom i adeptom Konińskiego Ju Jitsu dużo słońca, przygód i wspaniałych wakacji życzy Szef Konińskiego centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak (9dan JJ)

 

 

Konsultacje Rejonowe Ju Jitsu

W dniu 14 czerwca br. odbyły się w Koninie kolejne Konsultacje Rejonowe Ju Jitsu. W treningu uczestniczyło 60 zawodników z Konina oraz Lublina, Bydgoszczy i Świebodzina. Po wyczerpującym treningu odbyło się na przystani żeglarskiej spotkanie mistrzów przy "kociołku". Wszystkim prowadzącym zajęcia serdeczne podziękowania za profesjonalizm. Zapraszamy na następne konsultacje.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Nowe pokolenie SAMURAJÓW

Rośnie Nowe pokolenie SAMURAJÓW. Nataszka lat 2,5 doskonale odnalazła się wśród małych zawodników Konińskiego Centrum Ju Jitsu. Czekamy na następną wizytę razem z braciszkiem. Oj! będzie co opowiadać w Irlandii.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Zasady udzielania pierwszej pomocy


Przed wakacjami przypominamy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sempai Justyna Przeorek (ratownik medyczny) przypomniała zasady oraz nadzorowała poprawność wykonywanych czynności ratowniczych. Dziękujemy.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Międzynarodowe Konsultacje Ju Jitsu w Zielonej Górze

 

Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu uczestniczyli w Międzynarodowych Konsultacjach Ju Jitsu , które odbyły się w Zielonej Górze 24 maja br. Zajęcia z mistrzami karate , aikodo, ju jitsu oraz okuden-mokuroku z Martinem Prochazką (Czechy) zawsze przybliżają sztuki walki, dzięki czemu nawiązujemy nowe kontakty i przyjaźnie. Oby na następnych konsultacjach było nas więcej.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

Wszystkim mistrzom,instruktorom, zawodnikom i sympatykom JU JITSU radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzy
Koordynator Krajowy Polskiej Akademii Ju Jitsu
Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu
Wojciech Malczak(9dan JJ)

 

 

Konsultacje IMAF w Sztukach Walki

 

W dniach 1-3 maj br. odbyły się kolejne konsultacje IMAF w sztukach walki.  Zawodnicy konińskich klubów Ju Jitsu uczestniczyli w treningach doskonaląc swoje umiejętności w karate, kenjitsu oraz ju jitsu. Do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

II Ogólnokrajowy Turniej Sztuk Walki w Zielonej Górze

 

II Ogólnokrajowy Turniej Sztuk Walki w Zielonej Górze  za nami. Konin reprezentowali zawodnicy z trzech klubów (Konińskie Centrum Ju Jitsu, UKS Bushido, UKS Samuraj) Każdy z zawodników potwierdził swoje umiejętności na tatami wyrazem czego są wszystkie kolory medali zdobyte przez zawodników. Gratulacje i do spotkania na III turnieju za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

III Świebodzińskie Konsultacje Sztuk Walki

 

W dniu 22 marca odbyły się kolejne już III Świebodzińskie Konsultacje Sztuk Walki. Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu doskonalili techniki samoobrony uczestnicząc w zajęciach karate, ju jitsu, judo, ninjitsu , taekwondo. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć , nowe kontakty, nowe spojrzenie na samoobronę. Czekamy na kolejne IV konsultacje.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Konińskie Regionalne Konsultacje Ju Jitsu

 

W dniu 1.03.2014r. odbyły się na dojo w Gosławicach kolejne Konińskie Regionalne Konsultacje Ju Jitsu. Treningi prowadziło 12 mistrzów Ju Jitsu z Konina a także z Krosna Odrzańskiego, Złotoryi, Świebodzina, Żagania, Zielonej Góry, Bydgoszczy. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy-zaawansowaną i początkującą. Prawie bez przerwy w 5 godzinnym treningu uczestniczyło 60 zawodników z klubów skupionych w Konińskim Centrum Ju Jitsu a także z przyległych okręgów. Dużą część zajęć poświęcono technikom KOBUDO. Następne konsultacje Ju Jitsu w czerwcu br. Zapraszamy.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Ogólnopolskie szkolenie technik samoobrony Ju Jitsu w Łodzi

 

W dniach 18-19 stycznia 2014r. Łódzki Klub Ju Jitsu był organizatorem Ogólnopolskiego szkolenia technik samoobrony Ju Jitsu. Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu, UKS Bushido i UKS Samuraj w sile 22 osób doskonalili swoje umiejętności pod nadzorem sensei Michała Śliwki(7danJJ),sensei Pawła Kraszewskiego(6danJJ),sensei Adama Grajewskiego(4danJJ).

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Ostatni trening przed feriami

 

W dniu 19 grudnia odbył się ostatni trening przed feriami, na którym najmłodsi zawodnicy otrzymali z rąk Szefa Konińskiego Centrum Ju Jitsu SWOJE upragnione OBI, oraz nominacje na 10 kyu JU JITSU. Po uroczystości "KOCHANE przez WSZYSTKICH STACYJKI".

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Ziemi Konińskiej w JU JITSU (GRAPPLING)

 

W dniach 5-6 grudnia 2013r. odbyły się Mistrzostwa Ziemi Konińskiej w JU JITSU (GRAPPLING). W zawodach uczestniczyło 60 zawodników z Konińskiego Centrum Ju Jitsu, UKS Samuraj, UKS Bushido. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
"Pierwszy Krok"
chłopcy młodsi  - Salzman Tymon(UKS SAMURAJ)
chłopcy starsi  - Orłowski Jakub(KCJJ)
Dziewczynki     - Kolleth Veronika(KCJJ)
Kategoria wagowa:
25-30           - Muszyński Michał(KCJJ)
35-40           - Waszak Kamil(KCJJ)
40-45           - Intrys Wojciech(KCJJ)
50 +            - Andrzejewski Olaf(KCJJ)
Seniorzy:
70-80           - Michalski Jacek(UKS Samuraj)
80-90           - Rogowski Daniel(KCJJ)
90 +            - Siwko Tomasz(UKS Samuraj)
Zawody przebiegały w super sportowej atmosferze ,czego wyrazem są zamieszczone zdjęcia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję udziału i sportowej rywalizacji, do spotkania za rok - Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak(9danJJ)

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Kurs samoobrony dla kobiet

 

W październiku ZDZ Konin był organizatorem kursu samoobrony dla kobiet. W zajęciach uczestniczyło 20 pań, które uczyły się podstawowych technik obronnych ( uwalnianie uchwyconych rąk, uwalnianie się z obchwytów, blokowanie uderzeń i kopnięć oraz wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku do samoobrony). Zajęcia prowadził Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak(9danJJ)

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Zajęcia z elementów samoobrony

 

We wrześniu i październiku odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Koninie zajęcia z elementów samoobrony. W zajęciach uczestniczyły dzieci klas I - VI. Dzieci uczyły się podstawowych technik uwalniania się z uchwytów za ręce, za ubranie oraz blokowania uderzeń i kopnięć. Wszyscy się doskonale bawili czego wyrazem było wręczenie uczestnikom zajęć dyplomów uznania przez Panią Dyrektor mgr Alinę Zimny.Zajęcia prowadził Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9dan JJ).

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

14.10.2013r.- nie spodziewałem się takiego rozpoczęcia treningu na naszym kameralnym DOJO. Wszystkim mistrzom i zawodnikom serdeczne Arigato gozaimasu.
Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9danJJ)

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Mistrzostwa Polski Ju Jitsu

 

 W dniu 12 października br. odbyły się z Zielonej Górze Mistrzostwa Polski Ju Jitsu w konkurencjach Kata Parami i GRAPPLINGU(mocowanie).
 Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu potwierdzili ,że liczą się w tych konkurencjach zdobywając 2 złote ,1 srebrny i 1 brązowy medal. Skromna 5 osobowa ekipa Konińskiego Centrum Ju Jitsu jak zwykle nie zawiodła.
 Złoci medaliści Mistrzostw Polski Kata Parami - Kadet
 Pilarski Tobiasz - Świętanowski Gracjan

 Grappling dzieci do lat 7

Złoty medal -  Bartosz Michalik

 Grappling dzieci 8-12

 srebrny medal  Wiktor Bartczak a brązowy medal jego brat bliźnia Mikołaj Bartczak.

 W zawodach wystartowało ok 150 zawodników i zawodniczek z 15 ośrodków Ju Jitsu m.in. Bydgoszcz, Konin, Krosno Odrzańskie, Świebodzin ,Jelenia Góra, Zielona Góra.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Rozpoczęcie nowego roku

 
Koniec wakacji i czas wrócić na DOJO. Rozpoczynamy treningi od 5 września - młodsza grupa godz. 16,45, starsza grupa 18,15.
Zapraszam wszystkich na pierwsze zajęcia. Trochę potu popłynie.
Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu sensei Wojciech Malczak(9danJJ).

 

 

 

Obóz sportowy w Pobierowie

 

W lipcu zawodnicy klubów skupionych w  Konińskim Centrum Ju Jitsu tradycyjnie doskonalili swoje umiejętności na obozie sportowym w Pobierowie. Pogoda  była doskonała a treningi przebiegały zgodnie z planem. Zgrupowanie wizytowali też zastępca Prezydenta Polskiej Akademii Ju Jitsu sensei Miroslaw Wisniewski (8danJJ) oraz Koordynator Krajowy PAJJ sensei Wojciech Malczak (9dan JJ). Wszyscy doskonale się bawili uczestnicząc: w konkursach rysunkowych i rzeźby piaskowej. Na zakończenie obozu przeprowadzone zostały egzaminy na wyższe stopnie JU JITSU.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Trening w Przyjezierzu

 

Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu soke Wojciech Malczak w dniu 1 lipca br. prowadził zajęcia z elementów Ju Jitsu z zawodnikami Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki, którzy przebywali na obozie sportowym w Przyjezierzu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ponieważ zawodnicy karate nie często mają do czynienia z ju jitsu. Sensei Maciej Tomczak - trener BKSZW podziękował za prowadzenie zajęć i nowe spojrzenia na samoobronę.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Nominacje na wyższe stopnie Ju Jitsu

 

Rok szkoleniowy szybko minął, a co za tym idzie nadszedł czas egzaminów na wyższe stopnie wtajemniczenia Ju Jitsu. Egzaminy przebiegły pomyślnie i 28 czerwca br. odbyły się nominacje na wyższe stopnie Ju Jitsu. Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9dan JJ) wręczył wszystkim zdającym nominacje i paski na wyższe stopnie.
Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu swoje umiejętności doskonalić będą na obozie sportowo-wypoczynkowym w Pobierowie. Udanego pobytu i dużo słońca.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

35 lat JU JITSU na Ziemi Konińskiej

 

25 maja minęła 35 rocznica zaistnienia Ju Jitsu na Ziemi Konińskiej. Z tej okazji odbyły się w KONINIE krajowe konsultacje Ju Jitsu z udziałem zaproszonych mistrzów Polskiej Akademii Ju Jitsu, Aikido, Karate.
Polską Akademię Ju Jitsu reprezentowali:
- Prezydent PAJJ Eugeniusz Sikora (10 danJJ) - Zielona Góra
- Zastępca Prezydenta PAJJ  Mirosław Wiśniewski (8danJJ) - Świebodzin
- Koordynator Krajowy PAJJ  Wojciech Malczak (9danJJ)  -Konin
- Kowalczyk Andrzej (4danJJ) - Lublin
oraz 10 mistrzów Ju Jitsu z Konina
Aikido - Marek Tomaszewski (4dan) - Konin
Karate Kyokushin - Maciej Tomczak (2dan) - Bydgoszcz
Konsultacje poprzedzone zostały krótką uroczystością, podczas której najbardziej zasłużeni instruktorzy i zawodnicy odznaczeni zostali przez Prezydenta Polskiej Akademii Ju Jitsu soke Eugeniusza Sikorę - złotymi, srebrnymi i brązowymi "Odznakami Zasłużony dla Polskiej Akademii Ju Jitsu". Czterech zawodników otrzymało nominacje na 1 kyu Ju Jitsu.
A założyciel Ju Jitsu w Koninie soke Wojciech Malczak otrzymał od swoich mistrzów , przyjaciół i sympatyków tej trudnej sztuki walki serdeczne podziękowania i życzenia na następne 35 lat.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

II Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w JUDO dzieci do lat 12 w Tuliszkowie

 

W dniu 08.04.2013r. odbyły się w Tuliszkowie II Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w JUDO dzieci do lat 12. Skorzystaliśmy z okazji i zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu mogli skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami Judo innych klubów powiatu konińskiego. Wystartowało 10 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Nasi mali sportowcy dzielnie się bili na macie zdobywając 1 złoty, 1 srebrny, 6 brązowych medali oraz 2 piąte miejsca.Gratulacje dla wszystkich i dalszych sukcesów na macie.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

W dniu 24.02.2013r. odbyło się w Turku seminarium KRAV MAGI. Grupa zawodników z klubów Konińskiego Centrum Ju Jitsu doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem sensei Kuświka. Wymiana doświadczeń i ćwiczenie różnych systemów walki prowadzi do samodoskonalenia się stwierdzili uczestnicy seminarium.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Seminarium KRAV MAGI w Turku 24.02.2013

 

Na zaproszenie Klubu Judo z Tuliszkowa w dniu 15 grudnia prowadził zajęcia dla wszystkich judoków i zawodników ju jitsu Mistrz Olimpijski w JUDO Paweł Nastula. Każdy mógł uczestniczyć w bardzo ciekawym treningu z Wielkim Mistrzem.Duże uznanie dla mistrza Michała Gaja za organizację.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Zajecia z Pawłem Nastulą

 

Na zaproszenie Klubu Judo z Tuliszkowa w dniu 15 grudnia prowadził zajęcia dla wszystkich judoków i zawodników ju jitsu Mistrz Olimpijski w JUDO Paweł Nastula. Każdy mógł uczestniczyć w bardzo ciekawym treningu z Wielkim Mistrzem.Duże uznanie dla mistrza Michała Gaja za organizację.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Zawody Ju Jitsu klubu Bushido

  

Klub Ju Jitsu Bushido w Koninie był organizatorem zawodów Ju Jitsu dla młodzieży i dorosłych. W zawodach uczestniczyło kilkunastu zawodników z klubów : Bushido , Samuraj i Konińskiego Centrum Ju Jitsu. Srebrne medale dla KCJJ wywalczyli : Rogowski Daniel i Nowak Marcin.Gratulacje dla wszystkich odważnych zawodników.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Mikołajkowe Zawody Judo

  

W dniu 9 grudnia br. odbyły się Mikołajkowe Zawody Judo w kategorii dzieci, których organizatorem był KS.Górnik Konin. W zawodach wystartowało 100 zawodników z 7 klubów judo i ju jitsu. Konińskie Centrum Ju Jitsu reprezentowało 8 zawodników, którzy w konfrontacji z judokami doskonale sobie radzili na macie. A oto wyniki: I miejsce Czja Eryk, II  miejsca - Michalik Bartosz i Waszak Kamil, III miejsca - Skonieczny Filip i PlewczyNska Laura, IV miejsce - Szustakowski Kamil, V miejsca - Kazuś Adam i Majchrowski Szymon. Gratulacje dla wszystkich zawodników Ju Jitsu.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Mikołajkowy Turniej w Kata Ju Jitsu

  

W dniu 6 grudnia Konińskie Centrum Ju Jitsu zorganizowało dla swoich
najmłodszych zawodników Mikołajkowy Turniej w Kata Ju Jitsu. W zawodach
uczestniczyło 35 zawodników w trzech kategoriach zaawansowania. W grupie
początkującej I miejsce zdobył Andrzejewski Olaf, II Bartczak
Mikołaj,II Nowak Jakub. W grupie średniej I Szustakowski Kamil,II
Kołowski Sebastian,III Waszak Kamil. W kategorii zaawansowanej I Karpinska
Jagoda, II Skonieczny Filip, III Majchrowski Szymon. Najsympatyczniejszym
zawodnikiem został wybrany 6 letni Hubert Wojnarowski. Sędzia główny
Wojciech Malczak wręczył zawodnikom medale , dyplomy oraz drobne
upominki.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Międzynarodowym Seminarium Ju Jitsu w Mirsku

  

Na zaproszenie Jeleniogórskiego Ośrodka DSW Ju Jitsu Kobudo mistrzowie Konińskiego Centrum Ju Jitsu prowadzili zajęcia na międzynarodowym seminarium Ju Jitsu które odbyło się w dniach 23-25  listopada w Mirsku. Konsultacje prowadzone były dla grupy początkującej i zaawansowanej.
W niedzielę chętni wyruszyli na wycieczkę do schroniska na Hali Izerskiej. Pogoda dopisała i rajd się udał.Do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

XVI MISTRZOSTWA POLSKIEJ AKADEMII JU-JITSU w Zielonej Górze

  

27 października 2012r. odbyły się w Zielonej Górze XVI MISTRZOSTWA
POLSKIEJ AKADEMII JU-JITSU.
Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach:
- ju-jitsu kata parami (we wszystkich kategoriach wiekowych)
- grappling (walka na zasadach ogólnych judo - dla dzieci do r.1998).
Do zawodów zgłoszono blisko 100 zawodników z Polski m.in. z Bydgoszczy,
Jeleniej Góry, Krosna, Świebodzina, Zielonej Góry.
Tradycyjnie w zawodach brali udział zawodnicy trzech konińskich klubów
ju-jitsu.
Poniżej wyniki naszych zawodników:
KONIŃSKIE CENTRUM JU-JITSU: Trener - Wojciech Malczak (9danJJ)
Ju-Jitsu Kata Parami:
Damian Barczak i Tobiasz Pilarski - II MIEJSCE w kat. kadet
Adrian Brzychcy i Sebastian Złotnicki - I MIEJSCE w kat. senior
KLUB SPORTÓW WALKI BUSHIDO: Trener - Michał Radziemski (4danJJ)
Ju-Jitsu Kata Parami:
Mikołaj Mili i Wojciech Wasylkowicz - I MIEJSCE w kat. kadet
Kamil Nalepa i Igor Witkowski - III MIEJSCE w kat. dzieci
Grappling:
Mikołaj Mili - II MIEJSCE w kat. chłopców r.2000-1998 -65kg
Wojciech Wasylkowicz - III MIEJSCE w kat. chłopców r.2000-1998 -54kg
Igor Witkowski - III MIEJSCE w kat. chłopców r.2004-2001 -48kg
Kamil Nalepa - V MIEJSCE w kat. chłopców r.2004-2001 -34kg
KLUB SAMURAJ KONIN: Trener - Adam Borkowski (4danJJ)
Grappling:
Jakub Tralewski - I MIEJSCE w kat. chłopców r.2000-1998 +65kg
Szymon Piotrowski- II MIEJSCE w kat. chłopców r.2000-1998 +65kg
Jakub Michalski - II MIEJSCE w kat. chłopców r.2004-2001 -25kg

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Krajowe Konsultacje Polskiej Akademii Ju Jitsu w Świebodzinie

  

W dniach 22 i 23 września odbyły się w Świebodzinie kolejne konsultacje krajowe Polskiej Akademii Ju Jitsu w których uczestniczyli zawodnicy konińskich sekcji. Konsultacje poprzedziła uroczystość nadania hanschi Mirosławowi Wiśniewskiemu 8 dan Ju Jitsu oraz odczytanie listu gratulacyjnego z okazji 25 lecia sekcji Ju Jitsu w Świebodzinie. Serdeczne gratulacje Mistrzu Mirku. Dalszych sukcesów - Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9dan JJ).

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Obóz sportowy w Pobierowie

  
W lipcu zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu tradycyjnie doskonalili swoje umiejętności na obozie sportowym w Pobierowie. Pogoda jak zwykle była w kratkę ale  treningi przebiegały zgodnie z planem. Wszyscy doskonale się bawili uczestnicząc: w konkursach rysunkowych i rzeźby piaskowej,ucząc się jeść pałeczkami(HASHI) oraz rzucać SHURIKENAMI, Na zakończenie obozu przeprowadzone zostały egzaminy na wyższe stopnie JU JITSU. Egzaminy przeprowadził Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9 dan JJ). Do spotkania za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Nominacje na wyższe stopnie Ju Jitsu

  Rok szkoleniowy szybko minął, a co za tym idzie nadszedł czas egzaminów na wyższe stopnie wtajemniczenia Ju Jitsu. Egzaminy przebiegły pomyślnie i 28 czerwca br. odbyły się nominacje na wyższe stopnie Ju Jitsu. Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9dan JJ) wręczył wszystkim zdającym nominacje i paski na wyższe stopnie.
Zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu swoje umiejętności doskonalić będą na obozie sportowo-wypoczynkowym w Pobierowie. Udanego pobytu i dużo słońca.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF

  27 maja 2012r. rozegrane zostały po raz trzeci Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF / INTERNATIONAL MARTIAL ARTS FEDERATION / w Sztukach Walki, tym razem w Krośnie Odrzańskim.
  W zawodach udział wzięło blisko 200 zawodników z 17 klubów (poza klubami z Polski – m.in. z Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry, Konina, Torunia, Rudy Śląskiej, również zawodnicy z zagranicy – z Anglii, reprezentanci IMAF Niemcy oraz odległego IMAF Iran).
  Organizatorem zawodów na zlecenie IMAF Polska był shihan Mirosław Glaz i Klub Sportowy Ju Jitsu Satori Krosno Odrzańskie przy wsparciu Polskiej Akademii Ju-Jitsu i lokalnych władz: wicemarszałka województwa lubuskiego Jacka Hoffmanna, starosty powiatu krośnieńskiego Roberta Pawłowskiego oraz Burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebuli.
  W trakcie zawodów rozegrano aż 51 zróżnicowanych konkurencji, w tym walki karate (ippon i sanbon kumite), kickboxing (formuła semi-kontakt) oraz ju-jitsu (cieszący się dużym zainteresowaniem fighting ju-jitsu oraz rywalizacja w kata ju-jitsu parami – prezentacja technik samoobrony) oraz pokazy kata – form, zarówno tych tradycyjnych dla różnych sztuk walki, jak z bronią.

  Tradycyjnie już w Mistrzostwach Polski IMAF udział wzięli zawodnicy z trzech konińskich klubów ju-jitsu trenujący na co dzień w Konińskim Centrum Ju-Jitsu (pod okiem mistrza Wojciecha Malczaka), Klubie Sportów Walki BUSHIDO (sensei Michał Radziemski i sensei Sylwester Żarczyński) oraz Uczniowskim Klubie Sportowym SAMURAJ Konin (sensei Adam Borkowski i sempai Przemysław Kaczmarek).
  Nasi zawodnicy rywalizowali w dwóch w/w konkurencjach jujitsu i przywieźli do Konina 10 medali (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) plasując się w klasyfikacji medalowej na wysokim – zważywszy na udział tylko w dwóch konkurencjach – 6. miejscu.

Poniżej poszczególne miejsca naszych zawodników:

KCJJ
1. Konkurencja "Kata Ju-Jitsu Parami"
Damian Barczak, Tobiasz Pilarski – I miejsce w kat. chłopców 15-17 lat
Łukasz Budner, Sebastian Złotnicki – I miejsce w kat. seniorów

BUSHIDO
1. Konkurencja "Fighting Ju-Jitsu"
Wojciech Wasylkowicz – I miejsce w kat. chłopców 13-15 lat do 50kg
Mikołaj Mili – III miejsce w kat. chłopców 13-15 lat do 60kg
2. Konkurencja "Kata Ju-Jitsu Parami"
Mikołaj Mili, Wojciech Wasylkowicz – II miejsce w kat. chłopców 13-15 lat

SAMURAJ
1. Konkurencja "Fighting Ju-Jitsu"
Marika Piotrowska – I miejsce w kat. kobiet open
Rafał Andrzejczak – II miejsce w kat. mężczyzn +19 lat do 75kg
Sebastian Marciniak – II miejsce w kat. chłopców 10-12 lat do 50kg
Szymon Piotrowski – III miejsce w kat. chłopców 13-15 lat do 75kg
2. Konkurencja "Kata Ju-Jitsu Parami"
Sebastian Marciniak, Dominik Michalski – III miejsce w kat. chłopców 13-15 lat

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Konsultacje Krajowe Ju Jitsu

  W dniu 12 maja 2012r. odbyły się w Koninie kolejne Konsultacje Krajowe Ju Jitsu, których organizatorem było Konińskie Centrum Ju Jitsu. W warsztatach udział wzięło 80 adeptów tej trudnej sztuki walki. Zawodnicy ćwiczyli w dwóch grupach zaawansowania.Zajęcia prowadzili mistrzowie ju jitsu, aikido, ju jitsu kobudo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia IAIDO, które prowadził sensei Mirosław Wiśniewski(7danJJ) ze Świebodzina  oraz AIKIDO prowadzone przez sensei Marka Tomaszewskiego (4dan) z Konina. Serdeczne podziękowania dla wszystkich prowadzących oraz ćwiczących. Zapraszamy za rok na następne jubileuszowe konsultacje.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

I Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w JUDO dzieci do lat 12 w Tuliszkowie

   W dniu 01.04.2012r. odbyły się w Tuliszkowie I Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w JUDO dzieci do lat 12. Skorzystaliśmy z okazji i zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu mogli skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami Judo innych klubów powiatu konińskiego. Wystartowało 13 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Nasi mali sportowcy dzielnie się bili na macie zdobywając 1 złoty, 3 srebrne, 6 brązowych medali oraz 3 piąte miejsca.Gratulacje dla wszystkich i dalszych sukcesów na macie.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Zimowa Akademia Ju Jitsu

   Tradycyjnie w okresie ferii zimowych Konińskie Centrum Ju Jitsu zorganizowało dla dzieci i młodzieży Zimową Akademię Ju Jitsu. W zajęciach udział wzięło 30 dzieci z Konina i okolic. Mali zawodnicy uczyli się prostych technik obronnych na podbudowie Ju Jitsu. Zajęcia prowadził Szef Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciech Malczak (9 dan JJ )

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Pierwszy Krok

  W dniu 12 lutego br. Klub Górnik Konin - sekcja JUDO był organizatorem zawodów "Pierwszego Kroku ". Konińskie Centrum Ju Jitsu reprezentowało 4 najmłodszych zawodników, którzy doskonale dawali sobie radę z bardziej doświadczonymi judokami z innych klubów. W swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajęli następujące miejsca 2.Kucharski Jeremi, 3.Wróbel Sergiusz, 4.Michalik Bartosz, 4.Waszak Kamil.Gratulacje.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Tradycyjnie zawodnicy Konińskiego Centrum Ju Jitsu oraz UKS Samuraj i UKS Bushido "Grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy". Wszyscy doskonale się zaprezentowali otrzymując za pokaz duże brawa. Dziękuję wszystkim za udział oraz wsparcie tak szczytnego celu. Pokaz prowadził sensei Michał Radziemski. Do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 

Nominacje na stopnie KYU

  W dniu 22 grudnia odbyły się w dojo Konińskiego Centrum Ju Jitsu nominacje na stopnie KYU. Najmłodsi zawodnicy otrzymali z rąk Szefa Konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciecha Malczaka (9danJJ) swoje długo oczekiwane OBI. Wszystkim awansowanym serdeczne gratulacje oraz dalszych sukcesów sportowych.

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 
 

 

 
 

© 2005 Konińskie Centrum Ju-Jitsu.